Geely Monjaro EM-i — een plug-in hybride crossover in het D-segment met een lengte van ongeveer 4,8 m, die Geely op 12 oktober 2026 voor het eerst in Europa toonde op de autosalon van Parijs. Het EM-i Super Hybrid-systeem met een 1,5-liter turbobenzinemotor levert in de AWD Ultra-versie 246 kW en 667 N·m, tot 116 km elektrisch rijbereik volgens WLTP en een verbruik vanaf 2,4 l/100 km. Europese prijzen heeft Geely nog niet bekendgemaakt; in Duitsland staan de verkopen gepland voor medio november 2026, in het Verenigd Koninkrijk — voor 2027. De belangrijkste concurrent die zowel Geely als de Britse pers noemt, is de Skoda Kodiaq iV.
Inhoud
- Wat Geely in Parijs liet zien en waarin Monjaro EM-i verschilt van de oude Monjaro
- Welke hybride aandrijflijn er onder de motorkap zit en hoe ver hij elektrisch rijdt
- Wat de afmetingen zijn, de bagageruimte en het interieur
- Waarin Monjaro EM-i verschilt van de Skoda Kodiaq iV
- Wanneer Monjaro EM-i in de verkoop gaat en hoe het zit met de prijs
- Accessoires voor Monjaro
Wat Geely in Parijs liet zien en waarin Monjaro EM-i verschilt van de oude Monjaro
De autosalon van Parijs 2026 vond plaats van 12–18 oktober in Paris Expo Porte de Versailles; de stand van Geely stond in hal 7.1 (D12). De persconferentie werd gehouden op 12 oktober om 17:00, en het middelpunt van de stand was juist de Monjaro EM-i — Geely noemt hem zijn eerste wereldwijde plug-in hybride crossover in het D-segment en het vlaggenschip van het merk in Europa. Ernaast stonden de elektrische E2 en E5, de plug-in hybride Starray EM-i en het prototype SUV Project KO11, dat later ook voor Europa wordt beloofd. De CEO van Geely Europe, Aiden He, noemde de Parijse première “een belangrijk moment voor Geely Auto in Europa”.
Monjaro is voor ons geen nieuwtje: in 2023 werd in Oekraïne officieel de benzineversie van de Monjaro geleverd met een 2,0-liter turbomotor van 238 pk en vierwielaandrijving — die hebben we besproken in de review van de Geely Monjaro-crossover. De Europese auto is een andere generatie met andere techniek: hij is gebouwd op het GEA-Evo-platform, ontwikkeld voor geëlektrificeerde auto’s, met de elektronische architectuur GEEA 3.0, en in plaats van een puur benzinemotor is er een plug-in hybride geplaatst. De naam bleef (Geely leidt die af van de Kilimanjaro), maar de aandrijflijn, de batterij en de elektronica zijn nieuw. Geely benadrukt ook dat de auto specifiek is afgestemd op Europese wegen.
Europa werd de vierde grote markt voor dit model: vóór Parijs werd de export-Monjaro EM-i al verkocht in Egypte en Azerbeidzjan, en in China zelf staat de auto bekend als Xingyue L en wordt hij sinds 2021 geproduceerd. In totaal is Geely actief in 27 Europese landen via vijf dochterondernemingen (Nederland, Frankrijk, Duitsland, Hongarije, Spanje) en meer dan 450 verkooppunten.
Welke hybride aandrijflijn er onder de motorkap zit en hoe ver hij elektrisch rijdt
De basis is het EM-i Super Hybrid-systeem: een 1,5-liter turbobenzinemotor, speciaal ontwikkeld voor de hybride, en elektromotoren die de auto meestal ook aandrijven. Voorwielaangedreven versies hebben één elektromotor, vierwielaangedreven versies — twee; de achterste werkt in het e-AWD-systeem en verdeelt de trekkracht in milliseconden. Officieel noemde Geely de kenmerken alleen van de topversie AWD Ultra: 246 kW (ongeveer 334 pk) en 667 N·m piekkoppel. De voorwielaangedreven versie heeft een topsnelheid van 200 km/u.
Het elektrische rijbereik bedraagt tot 116 km volgens WLTP, en het gecombineerde brandstofverbruik — vanaf 2,4 l/100 km. Snelladen met gelijkstroom in de Ultra-versie gaat tot 78 kW: van 30 tot 80% laadt de batterij in ongeveer 15 minuten. De batterijcapaciteit wordt in het officiële bericht niet genoemd; volgens Duitse media, die al specificaties voor de Duitse markt hebben gekregen, zijn er twee versies:
| Parameter | Pro / Max (voorwielaandrijving) | Pro+ / Ultra (e-AWD) |
|---|---|---|
| Batterij | 18,4 kWh | 29,8 kWh |
| Elektrisch rijbereik, WLTP | 82 km | 116 km |
| Totale actieradius | 922 km | 906 km |
| DC-laden, maximum | 38 kW | 78 kW |
| DC-laden 30–80% | ≈20 min | ≈15 min |
| Acceleratie 0–100 km/u | 7,7 s | 5,8 s |
| Topsnelheid | 200 km/u | 190 km/u |
Deze cijfers zijn door Geely nog niet afzonderlijk bevestigd in een Europese release, dus we behandelen ze als voorlopig. Rijmodi in de standaardversie zijn Pure, Hybrid, Power en Snow; de vierwielaandrijving voegt Sand en Off-road toe, evenals de adaptieve CCD-ophanging die de demperstijfheid in ongeveer 20 milliseconden aanpast, en torque vectoring met het ontkoppelen van assen.
Wat dit in de praktijk betekent
Monjaro EM-i is een klassieke “serie-parallelle” hybride zoals BYD DM-i: in de stad rijdt hij als een elektrische auto, en de verbrandingsmotor drijft meestal de generator aan en schakelt direct pas op de snelweg bij. Daarom dekken echte 80–100 km elektrisch de dagelijkse ritten van de meeste eigenaren, en het verbruik van 2,4 l/100 km in de brochure wordt alleen gehaald met een volle accu bij de start; met een lege batterij zal het verbruik normaal zijn voor een crossover van twee ton.
Wat de afmetingen zijn, de bagageruimte en het interieur
Lengte — ongeveer 4,8 m (in exportgegevens 4 800 × 1 895 × 1 700 mm), wielbasis — 2 845 mm, dus net als bij de benzine-Monjaro voor Oekraïne (4 770 mm, dezelfde wielbasis). Geely noemt vooraan een hoofdruimte van 992 mm, schouderbreedte van 1 457 mm, tot 130 mm knieruimte op de tweede rij en een maximale bagageruimte tot 2 183 l. Over de bagageruimte bestaan verschillen per markt: de Britse presentatie noemt 633 l en 1 532 l met de tweede rij neergeklapt, Duitse gegevens — 559 l en 1 391 l; het verschil zit waarschijnlijk in de meetmethode (tot de hoedenplank of tot het dak), dus voor je eigen markt is het verstandig de exacte waarde in de lokale prijslijst te bekijken. In het interieur zijn er 34 opbergvakken voor kleine spullen, de lengte van de laadruimte met neergeklapte stoelen is 2,8 m. Bij de start is de auto vijfzitter; de Britse pers verwacht later een zevenzitsversie.
Het dashboard heeft drie schermen: een head-up display van 25,6 inch, een digitaal instrumentenpaneel van 12,3 inch en een centraal touchscreen van 15,4 inch op het Flyme Auto-systeem met draadloze Apple CarPlay en Android Auto. De voorstoelen met 11-laagse structuur hebben verwarming en ventilatie in drie standen en een massage met acht punten (in de versies Max en Ultra); het Flyme Sound-audiosysteem — 16 luidsprekers met een versterker van 1 000 W en luidsprekers in de hoofdsteunen. Voor stilte in het interieur zijn er gelamineerde dubbele voorruiten, en geluidsisolerende materialen bedekken ongeveer 89% van de carrosserie.
Veiligheid: zeven airbags, een veiligheidskooi van hoogsterktestaal, 17 actieve veiligheidsfuncties en 9 comfortassistenten, een 360°-camera met “transparante” bodem. De batterij doorstond 21 tests onder extreme omstandigheden volgens het Battery Safety System. Geely verklaart dat de auto voorbereid is op vijf sterren Euro NCAP, maar er is nog geen testresultaat — het is een doel, geen beoordeling.
Waarin Monjaro EM-i verschilt van de Skoda Kodiaq iV
De tweede generatie Skoda Kodiaq met de plug-in hybride 1.5 TSI iV is de dichtstbijzijnde Europese concurrent qua afmeting en format: vijfzitter, voorwielaandrijving, met een batterij van 25,7 kWh. In de tabel staan alleen officiële gegevens van Skoda en officiële of door de pers bevestigde gegevens van Geely.
| Parameter | Geely Monjaro EM-i | Skoda Kodiaq iV |
|---|---|---|
| Lengte | ≈4 800 mm | 4 758 mm |
| Aandrijving | voorwielaandrijving of elektrische vierwielaandrijving (e-AWD) | alleen voorwielaandrijving |
| Systeemvermogen | 246 kW (AWD Ultra); voor de voorwielaangedreven versie niet aangekondigd | 150 kW |
| Maximaal koppel | 667 N·m | 350 N·m |
| Batterij | 18,4 of 29,8 kWh (gegevens voor Duitsland) | 25,7 kWh |
| Elektrisch rijbereik, WLTP | tot 116 km | meer dan 100 km |
| DC-laden | tot 78 kW, 30–80% in ≈15 min | snelladen DC is aanwezig; de officiële pagina vermeldt het vermogen niet |
| Acceleratie 0–100 km/u | 5,8 s (AWD) / 7,7 s (FWD), volgens de pers | 8,4 s |
| Topsnelheid | 200 km/u (FWD) | 210 km/u |
| Bagageruimte | 633 l / 1 532 l (Britse gegevens) | 745 l |
| Versnellingsbak | EM-i hybride transmissie | zestraps automaat |
| Aantal zitplaatsen | 5 (7 — later verwacht) | 5 |
De conclusie uit de tabel is eenvoudig: Geely scoort met vermogen, vierwielaandrijving en een iets groter elektrisch bereik, Skoda — met een grotere bagageruimte en een uitgewerkt servicenetwerk. Het verschil in vermogen is vooral op papier — in het dagelijkse rijden voelen hybrides op elektrische aandrijving even vlot aan, maar de aanwezigheid van e-AWD voor Oekraïense winters is een echt voordeel. Prijzen vergelijken kan voorlopig niet: Geely heeft de Europese prijs van de Monjaro EM-i niet bekendgemaakt.
Wanneer Monjaro EM-i in de verkoop gaat en hoe het zit met de prijs
De termijnen verschillen per markt. In Duitsland staat de start van de verkoop gepland voor medio november 2026 met vier uitrustingsniveaus — Pro, Max, Pro+ en Ultra; over Oostenrijk en Zwitserland is er nog geen informatie. In het Verenigd Koninkrijk verschijnt de auto in 2027 in de showrooms als het vlaggenschip van het merk, en daarboven komt in 2028 de hybride SUV Galaxy Battleship 700. Europese prijzen heeft Geely noch in Parijs noch daarna genoemd — de Britse pers vermoedt alleen het niveau, dus tot de officiële prijslijst zijn alle cijfers giswerk.
Garantie voor Europa — 8 jaar of 200 000 km op de auto en de hoogvoltaccu met een gegarandeerde resterende batterijcapaciteit van minimaal 70%, 12 jaar op doorroestcorrosie en drie jaar pechhulp (voor het Verenigd Koninkrijk zijn de cijfers in mijlen — 125 000). Voorwaarde — onderhoud volgens schema bij geautoriseerde Geely-partners. Over officiële leveringen van de Monjaro EM-i naar Oekraïne heeft Geely niets gemeld; de eerdere benzine-Monjaro werd officieel naar Oekraïne gebracht, dus de komst van de hybride is heel waarschijnlijk, maar er zijn geen bevestigde gegevens.
Over andere nieuwigheden van de beurs — in onze samenvatting van de autosalon van Parijs 2026.
Accessoires voor Monjaro
Modelspecifieke vloermatten en winddeflectors voor de Monjaro hebben we voorlopig nog niet in onze catalogus — voor de EM-i worden mallen genomen wanneer de auto in Oekraïne verschijnt, en de Europese generatie verschilt van de benzineversie. Tot die tijd zijn voor het interieur universele vloermatten met opstaande rand geschikt: die houden water en sneeuw net zo goed tegen als modelspecifieke EVA-matten uit de rubriek EVA-matten, alleen zonder exacte pasvorm voor de vloer. Voor de zijruiten is er de rubriek raamdeflectors — daar komen modelspecifieke sets voor nieuwe Chinese crossovers vaak als een van de eersten binnen. Op de geïntegreerde dakrails van de crossover passen universele dwarsdragers voor geïntegreerde rails met slot — daarmee kun je een dakkoffer of fietsen vervoeren zonder te wachten op een modelspecifieke dakdrager.
We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne.
Voor- en nadelen van Geely Monjaro EM-i vs Skoda Kodiaq iV
246 kW en 667 Nm in de Ultra-versie tegenover 150 kW en 350 Nm bij de Kodiaq iV
Elektrische vierwielaandrijving e-AWD en adaptieve ophanging CCD — bij Skoda alleen voorwielaandrijving
Tot 116 km elektrisch volgens WLTP en DC-laden tot 78 kW
Drie schermen, massage en ventilatie van de voorstoelen, 16 luidsprekers — standaard of tegen meerprijs
8 jaar of 200.000 km garantie op de auto en de batterij
De bagageruimte is kleiner dan bij de Kodiaq iV (633 of 559 l tegenover 745 l) en de gegevens verschillen per markt
Vermogen en dynamiek van de voorwielaangedreven versies zijn officieel niet bekendgemaakt
Europese prijzen zijn nog niet genoemd, in Oekraïne officieel niet aangekondigd
De Euro NCAP-beoordeling is nog niet behaald — vijf sterren zijn alleen het genoemde doel
Een jong servicenetwerk in Europa vergeleken met Skoda










