Hyundai Ioniq 3 en Kia EV2 zijn twee elektrische stadsauto’s met dezelfde accu’s (42,2 en 61 kВт·год), hetzelfde koppel van 250 Н·м en praktisch dezelfde laadspecificaties, maar de Ioniq 3 komt verder (tot 344 en 496 km WLTP versus 317 en 453 km), terwijl de EV2 korter, hoger en bij de start goedkoper is: in Duitsland kost de EV2 vanaf 26 600 €, de Ioniq 3 vanaf 28 950 €. Hyundai assembleert de Ioniq 3 in het Turkse İzmit, Kia produceert de EV2 in het Slowaakse Žilina.
Inhoud
- Wat te kiezen
- Waarom ze verwant zijn
- Vergelijkingstabel
- Afmetingen en bagageruimte
- Actieradius en laden
- Prijs, productie en termijnen
- Voor wie past wat
- Accessoires
Wat te kiezen: Ioniq 3 of EV2 — het korte antwoord
Ioniq 3 is de keuze voor wie actieradius, bagageruimte en aerodynamica belangrijk vindt: een luchtweerstandscoëfficiënt van 0,263, een wielbasis van 2 680 mm, en een bagageruimte van 441 l inclusief het vak onder de vloer. Kia EV2 is er voor wie de meest betaalbare instap in een Koreaanse EV zoekt en van een hoge zit houdt: 4,06 m lang, 1 575 mm hoog, er is een betaalbare Light-versie voor 26 600 € en de gewone vijfzits Air voor 28 990 €. We zetten alles op een rij, op basis van persberichten van Hyundai Motor Europe, Hyundai Deutschland, Kia Deutschland en de Poolse technische pagina van Kia.
Waarom Ioniq 3 en EV2 verwante modellen worden genoemd
Hyundai Motor Europe presenteerde de Ioniq 3 op 20 april 2026 tijdens Milan Design Week als de eerste Hyundai die voor Europa is ontwikkeld, en Kia opende in maart 2026 in Duitsland de bestellingen voor de EV2. Het vakmedium electrive noemt de Ioniq 3 zelfs rechtstreeks het «zustermodel» van de EV2: dezelfde basistechniek in een aerodynamischer «Aero Hatch»-koetswerk. Dat zie je ook in de cijfers: dezelfde accu’s van 42,2 en 61 kВт·год, voorwielaandrijving, 250 Н·м koppel, 11 kВт wisselstroom als basis en 22 kВт als optie, en DC-laden van 10–80 % in 29–30 minuten.
Over de Kia EV2 schreven we al toen het nog een concept was — Concept Kia EV2: wat is bekend; de productieauto heeft nu concrete cijfers, die we hier vergelijken. Het verschil zit in carrosserie, zitpositie, actieradius en uitrustingsniveaus, niet in de «aandrijflijn».
Vergelijkingstabel Hyundai Ioniq 3 en Kia EV2
| Parameter | Hyundai Ioniq 3 | Kia EV2 |
|---|---|---|
| Carrosserie | 5-deurs hatchback «Aero Hatch», 5 zitplaatsen | compacte crossover, 4 of 5 zitplaatsen |
| Lengte × breedte × hoogte | 4 155 × 1 800 × 1 505 mm (N Line — 4 170 mm) | 4 060 × 1 800 × 1 575 mm (GT-Line — 4 065 × 1 800 × 1 585 mm) |
| Wielbasis | 2 680 mm | 2 565 mm |
| Bagageruimte | 441 l (322 l + 119 l vak onder de vloer) | 362 l (tot 403 l met verschuifbare achterbank in de 4-zits versie) + 15 l frunk (Earth, GT-Line) |
| Rijklaar gewicht | 1 550–1 580 kg | 1 540–1 590 kg |
| Accu’s | 42,2 en 61 kВт·год | 42,2 kВт·год (LFP) en 61 kВт·год (NMC) |
| Vermogen, kleine accu | 107,8 kВт (147 к.с.) | ongeveer 108 kВт (146 к.с.) |
| Vermogen, grote accu | 99,5 kВт (135 к.с.) | 99,5 kВт (135 к.с.) |
| Koppel | 250 Н·м | 250 Н·м |
| Topsnelheid | 170 км/год | 161 км/год |
| 0–100 км/год | 9,0 с (42,2 кВт·год), 9,6 с (61 кВт·год) | 8,5–8,7 с (42,2 кВт·год), 9,5–9,7 с (61 кВт·год) |
| WLTP-actieradius | tot 344 km en tot 496 km | tot 317 km en tot 453 km |
| DC-laden | tot 119 / 110 kВт; 10–80 % in ≈29 / 30 min | tot 118 kВт; 10–80 % in 29 / 30 min |
| AC-laden | 11 kВт, optioneel 22 kВт | 11 kВт, optioneel 22 kВт |
| Multimedia | Pleos Connect op Android Automotive, scherm 12,9 of 14,6″ | in de Light-versie — ccNC Lite met draadloze Apple CarPlay en Android Auto |
| Fabriek | Hyundai Motor Türkiye, İzmit | Kia, Žilina (Slowakije) |
| Prijs in Duitsland vanaf | 28 950 € | 26 600 € |
Cijfers — uit persberichten van Hyundai Motor Europe, Hyundai Deutschland en Kia Deutschland en van de Poolse technische pagina van Kia; waar bronnen uiteenlopen, staat dat in de tekst. Hyundai voegt toe dat de waarden voor energieverbruik en prestaties nog afhangen van de definitieve homologatie.
Welke EV is ruimer
De Ioniq 3 is 95 mm langer (4 155 versus 4 060 mm), 70 mm lager (1 505 versus 1 575 mm) en heeft 115 mm meer wielbasis (2 680 versus 2 565 mm); de breedte is bij beide gelijk — 1 800 mm. Hyundai benadrukt de lange wielbasis en de vlakke vloer, terwijl de EV2 het van de hoogte moet hebben: de zitpositie is hoger. Het is ook een kwestie van gewenning — in de Ioniq 3 zit je als in een hatchback, in de EV2 als in een kleine crossover.
De bagageruimte van de Ioniq 3 is groter: 441 l, waarvan 322 l het hoofdcompartiment is en 119 l de «Megabox» onder de vloer. Bij de vijfzits Kia EV2 is het 362 l; bij de vierzits met verschuifbare achterbank verandert het volume van 362 tot 403 l afhankelijk van de stand van de bank. Daar staat tegenover dat de EV2 een frunk van 15 l onder de motorkap heeft in de versies Earth en GT-Line — precies genoeg voor de laadkabel. De Light-versie is vierzitter met een vaste bank; vijf zitplaatsen zijn beschikbaar vanaf de Air-uitvoering.
Welke rijdt verder en laadt sneller
De vermogenscijfers komen vrijwel overeen: met de kleine accu leveren beide 107–108 kВт (146–147 к.с.), met de grote accu — 99,5 kВт (135 к.с.). Het verschil zit in de actieradius. Volgens Hyundai Motor Europe rijdt de Ioniq 3 tot 344 km op de 42,2 kВт·год-accu en tot 496 km op 61 kВт·год (in de Duitse en Italiaanse persberichten is Long Range — 497 km; dit zijn voorlopige waarden tot de definitieve homologatie). Bij de Kia EV2 bedraagt de gecombineerde actieradius volgens de Poolse Kia-pagina 308–317 km met 42,2 kВт·год en tot 453 km met 61 kВт·год; de exacte waarde hangt af van wielen en uitvoering (volgens de Duitse configurator: GT-Line met 19″ wielen — 413 km).
De verklaring is aerodynamica en verbruik. Volgens het Duitse persbericht verbruikt de Ioniq 3 14,1–14,4 kВт·год/100 км met de kleine accu, tegenover 15,1–15,5 kВт·год/100 км bij de EV2 volgens Kia. Laden is bij beide bijna hetzelfde: DC tot 118–119 kВт met de kleine accu en 110 kВт met de grote bij Hyundai, 10–80 % in 29–30 minuten; wisselstroom — 11 kВт standaard en 22 kВт tegen meerprijs. De Ioniq 3 heeft bovendien V2L — stroomvoorziening voor externe apparaten uit de accu; voor de EV2 is dit in de door ons verzamelde bronnen niet bevestigd.
De acceleratie in stadstempo is praktisch gelijk — ongeveer 9–10 seconden naar 100 км/год. De topsnelheid is 170 км/год bij de Ioniq 3 tegenover 161 км/год bij de EV2. Voor de stad en snelweg tot 120 км/год is dat voor beide voldoende.
Wat kosten Ioniq 3 en EV2 en waar worden ze gebouwd
In Duitsland begint de Kia EV2 bij 26 600 € (Light, vier zitplaatsen, stalen wielen met wieldoppen); Air met 42,2 kВт·год kost 28 990 €, Air met 61 kВт·год — 33 490 €, Earth — vanaf 31 290 €, GT-Line met 61 kВт·год — vanaf 36 890 €. Hyundai Deutschland opende op 2 september 2026 de bestellingen voor de Ioniq 3 met een prijs vanaf 28 950 €. Dat betekent dat de vijfzits EV2 Air met de kleine accu bijna evenveel kost als de Ioniq 3 in de instapuitvoering Select (40 € meer), en echte besparing er alleen is bij de vierzits Light. In Italië begint de Ioniq 3 bij 29 900 €, de duurste N Line Launch Edition — 44 700 €. Prijzen verschillen per markt; hier staan gegevens voor Duitsland en Italië, officiële prijzen voor Oekraïne hebben we niet gevonden.
- Ioniq 3 wordt geproduceerd bij Hyundai Motor Türkiye in İzmit: volgens electrive is de serieproductie in augustus 2026 gestart, bij de start plannen ze tot 30 000 auto’s per jaar, marktintroductie — in oktober 2026.
- Kia EV2 wordt geassembleerd in Žilina (Slowakije), naast de EV4. Duits leveringsschema: vanaf april — Air en Earth met 42,2 kВт·год, vanaf juli — alle versies met de grote accu, vanaf oktober — de Light-versie.
Voor wie is Ioniq 3 geschikt, en voor wie Kia EV2
Ioniq 3 is voor wie zowel in de stad als op intercity-routes rijdt: actieradius tot 496 km, grotere bagageruimte, lagere carrosserie en langere wielbasis.. Voor velen zijn ook V2L en Pleos Connect met groot scherm en over-the-air-updates belangrijk.
Kia EV2 is voor dagelijks stadsverkeer, waar je geen 400 km op één lading nodig hebt: het compactere koetswerk parkeert makkelijker, de hogere instap is comfortabeler, en de Light- of Air-versie voor 26 600–28 990 € laat budget over voor winterbanden en een thuislaadstation. Bovendien is er een ruime keuze aan uitrustingsniveaus: van Light tot GT-Line met 19″ wielen.
Let ook op de winter: bij de kleine EV2-accu is de chemie LFP, die merkbaarder actieradius verliest bij vorst, dus voor de Oekraïense winter kun je beter de versies met de grote accu overwegen of met accuvoorkonditionering voor het laden (volgens het Italiaanse persbericht verschijnt die bij de Ioniq 3 vanaf de Trend-uitvoering; bij de EV2 is accuverwarming er vanaf de Air-uitvoering, volgens electrive).
Hoe zit het met accessoires voor Ioniq 3 en EV2
Voor de Hyundai Ioniq 3 en Kia EV2 zijn er nog geen model-specifieke vloermatten, spatlappen en winddeflectoren in de catalogus: de auto’s komen pas net op de markt, en hun afmetingen verschillen van eerdere Hyundai- en Kia-modellen. Daarom helpen universele producten: universele vloermatten, universele spatlappen tegen vuil en strooizout. Universele winddeflectoren hebben we niet — voor andere Hyundai- en Kia-modellen zie raamdeflectoren Hyundai en raamdeflectoren Kia, en voor deze nieuwe modellen wachten we op aparte sets. Universeel past niet perfect op de vloer: pas de mat vóór aankoop bij de voetenruimte, en laat bij een mat met opstaande rand ruimte vrij bij de pedalen.
We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne.
Voor- en nadelen
Ioniq 3: grotere actieradius — tot 344 en 496 km WLTP tegenover 317 en 453 km bij de Kia EV2
Ioniq 3: bagageruimte van 441 l en wielbasis van 2 680 mm tegenover 362 l en 2 565 mm bij de EV2
Ioniq 3: lage Cx 0,263 en lager opgegeven energieverbruik
Kia EV2: lagere instapprijs — vanaf € 26 600 in Duitsland tegenover € 28 950 voor de Ioniq 3
Kia EV2: hogere zitpositie en kortere lengte — makkelijker parkeren in de stad
Ioniq 3: in de basisuitvoering even duur als de vijfzits EV2 Air, de goedkopere Light-versie heeft hij niet
Ioniq 3: het persbericht presenteert de actieradius als een projectwaarde vóór homologatie; de batterijchemie wordt niet vermeld
Kia EV2: kortere actieradius, en de Light-versie is vierzitter met een vaste bank
Beide modellen: er zijn voorlopig geen modelaccessoires, en de fabrikanten hebben geen officiële prijzen voor Oekraïne aangekondigd










