Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

Volkswagen ID. Polo: betaalbare elektrische Polo – accu’s, actieradius en prijzen

Volkswagen heeft de productieversie van de ID. Polo onthuld: een elektrische hatchback op het MEB+-platform met voorwielaandrijving, 37- en 52-kWh-accu’s, tot 454 km actieradius en een prijs vanaf €24.995. We nemen specificaties, uitrusting, de GTI-versie en accessoires onder de loep.
Volkswagen ID. Polo: betaalbare elektrische Polo – accu’s, actieradius en prijzen Foto 1Volkswagen ID. Polo: betaalbare elektrische Polo – accu’s, actieradius en prijzen Foto 2

Volkswagen heeft eindelijk gedaan waar het sinds 2023 over sprak: op 29 april 2026 hield het bedrijf de wereldpremière van de ID. Polo — een volledig elektrische hatchback ter grootte van de Polo met een vanafprijs van 24 995 euro in Duitsland. De productieversie van het concept ID. 2all kreeg voorwielaandrijving, keuze uit twee accu’s, een actieradius tot 454 km volgens WLTP en een bagageruimte die groter is dan die van de gewone Polo. We zetten op een rij wat er bekend is over de nieuwkomer, waarin hij verschilt van zijn benzinevoorganger en wat dit betekent voor eigenaren.

Inhoud

Van concept ID. 2all naar de seriematige ID. Polo

Het verhaal van het model begon met het concept ID. 2all, dat Volkswagen in maart 2023 presenteerde als een «elektrische auto voor een prijs van rond de 25 duizend euro». Op 3 september 2025, aan de vooravond van IAA Mobility in München, kondigde het bedrijf een nieuwe naamstrategie aan: bekende namen gaan over naar elektrische auto’s, waardoor de seriematige ID. 2all de ID. Polo werd. Dit is het eerste model binnen de ID.-familie dat een al bestaande naam krijgt, en tegelijk de zevende generatie van een van de meest succesvolle bestsellers van het merk.

Volgens de nieuwe strategie behouden modellen met verbrandingsmotor hun namen, dus de benzine-Polo blijft in het gamma, en de ID. Polo is zijn elektrische alternatief in dezelfde B-klasse.

MEB+-platform en voorwielaandrijving

Het belangrijkste technische nieuws is het MEB+-platform met voorwielaandrijving. Eerdere elektrische Volkswagens op MEB (zoals de ID.3) hebben de motor op de achteras; voor een compacte en betaalbare auto hebben de ingenieurs de aandrijflijn naar voren verplaatst — zo ontstaat meer ruimte in het interieur en een goedkopere constructie.

Bij de start worden drie vermogensniveaus aangeboden:

  • 85 kW (116 pk) en 99 kW (135 pk) — met een accu van 37 kWh;
  • 155 kW (211 pk) — met een accu van 52 kWh.

Volgens electrive levert de elektromotor APP290 290 N·m en is de topsnelheid van alle versies begrensd op 160 km/u. De luchtweerstandscoëfficiënt bedraagt 0,264, het gewicht — vanaf 1 568 kg. Een ongebruikelijke bonus voor een stads-hatchback: het toegestane aanhangergewicht tot 1 200 kg (op een helling tot 8%). One-pedal driving maakt deel uit van de standaarduitrusting.

Accu’s, actieradius en laden

Volkswagen biedt twee accuchemieën, beide volgens cell-to-pack-technologie (cellen worden direct in de accubehuizing geplaatst zonder tussenliggende modules):

Parameter37 kWh52 kWh
ChemieLFP (lithium-ijzerfosfaat)NMC (nikkel-mangaan-kobalt)
Vermogen85 of 99 kW155 kW
WLTP-actieradiustot 329–334 kmtot 454 km
Snel laden DCtot 90 kWtot 105 kW
10–80% op DC≈ 23 min≈ 24 min
Laden ACtot 11 kWtot 11 kW

In het aprilbericht noemde Volkswagen voor de kleinere accu tot 329 km, in juli, toen de verkoop van de 37 kWh-versies startte, — tot 334 km. DC-snelladen is in alle uitvoeringen aanwezig, inclusief de basisversie. Nog een handige functie is Vehicle-to-Load: via de auto kun je externe apparaten van stroom voorzien tot 3,6 kW, en dit is ook standaard.

De LFP-accu is goedkoper, minder gevoelig voor frequent laden tot 100% en duurzamer, maar verliest in de winter merkbaar meer actieradius. NMC heeft een hogere energiedichtheid, daarom zit die in de krachtige versie.

Afmetingen en bagageruimte

De ID. Polo is iets langer en duidelijk breder dan de benzine-Polo en wint dankzij de korte motorruimte en de vlakke vloer aan ruimte.

ParameterID. Polo
Lengte4 053 mm
Breedte1 816 mm
Hoogte1 530 mm
Wielbasis2 600 mm
Bagageruimte441 l (bij de Polo met verbrandingsmotor — 351 l)
Bagageruimte met neergeklapte stoelentot 1 243 l (bij de Polo met verbrandingsmotor — 1 125 l)

Achterpassagiers krijgen 19 mm meer beenruimte dan in de gewone Polo. Voor een auto in de B-klasse is een bagageruimte van 441 liter het niveau van compacte hatchbacks een klasse hoger.

Interieur en uitrusting

Volkswagen heeft fysieke knoppen voor de belangrijkste functies weer in het interieur teruggebracht. Voor de bestuurder staat een 10-inch digitaal instrumentenpaneel, in het midden een 13-inch multimediascherm; beide liggen op één lijn. Een interessant detail is de «retro-display»-modus, die het uiterlijk van de instrumenten van de Golf van de eerste generatie na de facelift nabootst.

Tot de opties behoren IQ.LIGHT matrix-ledverlichting met een lichtstrip tussen de koplampen, een Harman Kardon-audiosysteem (425 W, 10 luidsprekers), een panoramadak, 12-voudig elektrisch verstelbare stoelen met pneumatische massage en Connected Travel Assist met verkeerslichtherkenning (assistenten op SAE Level 2). Achteraan — volumineuze 3D-achterlichten, en de vorm van de achterstijl doet denken aan de eerste Golf.

Uitrustingsniveaus, prijzen en productie

De ID. Polo wordt aangeboden in drie uitrustingsniveaus:

  • Trend — vanaf 24 995 euro (Duitsland): ledkoplampen met automatische grootlichtfunctie, beide schermen, Side Assist, Lane Assist met Emergency Assist, DC-snelladen;
  • Life — vanaf 29 195 euro met een 37 kWh-accu of vanaf 33 795 euro in de 155 kW-versie met een 52 kWh-accu: voegt adaptieve cruisecontrol, achteruitrijcamera en parkeersensoren toe;
  • Style — IQ.LIGHT matrixverlichting, lichtstrip, verlichte logo’s, sportstoelen en stoelverwarming.

Voorbestellingen in Duitsland werden direct na de première geopend; als eerste gingen de versies met de grote accu in de verkoop, en de voorverkoop van de 37 kWh-versies startte op 16 juli 2026. De serieproductie startte in juni 2026 in de fabriek van SEAT en CUPRA in Martorell (Spanje). De ID. Polo maakt deel uit van de Electric Urban Car Family samen met de CUPRA Raval, Škoda Epiq en de crossover Volkswagen ID. Cross. In juli meldde Volkswagen meer dan 70 duizend bestellingen voor de hele familie, waarvan 25 duizend voor de ID. Polo. Het model kreeg ook de prijs German Car of the Year 2026 in de categorie Budget.

Officiële gegevens over de verkoop van de ID. Polo in Oekraïne heeft Volkswagen tot nu toe niet bekendgemaakt.

ID. Polo GTI

De sportieve versie is de eerste elektrische GTI in de geschiedenis van het merk. De ID. Polo GTI heeft 166 kW (226 pk) en 290 N·m, sprint naar 100 km/u in 6,8 s en krijgt standaard een elektronisch sperdifferentieel op de vooras. De voorverkoop in Duitsland staat gepland voor de herfst van 2026 voor een prijs net onder de 39 duizend euro, en de auto komt in 2027 op de markt.

Vloermatten en spatlappen voor ID. Polo

Model-specifieke matten precies voor de ID. Polo zijn er nog niet — zoals bij elk model in de eerste maanden van verkoop, komen de mallen later. Voor het eerste seizoen is een praktische optie universele rubberen matten met opstaande rand: ze houden water en zout vast, die in de winter vooral schadelijk zijn voor de tapijtbekleding en de bekabeling in de vloer. Voor spatlappen is een universele variant op maat van de wielkast van een kleine hatchback geschikt — ze beschermen de dorpels en de achterbumper tegen een mengsel van zand en zout. Andere opties — in de sectie automatten, merkaccessoires — in de sectie Volkswagen tuning.

We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne; bestellingen vanaf 15 000 ₴ — gratis met ons eigen transport.

Voor- en nadelen

  • Kofferbak van 441 l — meer dan bij de Polo met verbrandingsmotor (351 l)

  • Snelladen via DC en V2L van 3,6 kW in alle uitvoeringen

  • Fysieke knoppen in plaats van aanraakpanelen

  • Actieradius tot 454 km WLTP in de versie van 52 kWh

  • De LFP-accu van de basisversies verliest merkbaar actieradius in de kou

  • Piekvermogen van DC-laden slechts 90–105 kW

  • Officiële verkoop in Oekraïne is nog niet aangekondigd

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Veelgestelde vragen

De wereldpremière van de seriële ID. Polo vond plaats op 29 april 2026. De serieproductie in de fabriek in Martorell (Spanje) startte in juni 2026.
Volgens de WLTP-cyclus rijden versies met een batterij van 37 kWh (LFP) tot 329–334 km, de versie van 155 kW met een batterij van 52 kWh (NMC) tot 454 km. In de winter ligt de werkelijke actieradius merkbaar lager.
In Duitsland kost de basisversie Trend vanaf 24 995 euro, Life met een batterij van 37 kWh vanaf 29 195 euro, en Life 155 kW met een batterij van 52 kWh vanaf 33 795 euro. Volkswagen heeft geen officiële prijzen voor Oekraïne bekendgemaakt.
Voorwielaandrijvend. Het model is gebouwd op het MEB+-platform met voorwielaandrijving, in tegenstelling tot de achterwielaangedreven ID.3 en ID.4.
Nee. Volgens de naamgevingsstrategie van Volkswagen behouden modellen met een verbrandingsmotor hun eigen naam, dus de benzine-Polo blijft in het gamma, terwijl de ID. Polo zijn elektrische alternatief in dezelfde klasse is.
Modelgebonden matten voor het nieuwe model verschijnen niet meteen. Voorlopig zijn universele rubberen matten met opstaande rand en universele spatlapen op maat van de wielkast van een kleine hatchback geschikt.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

AMG/M-style bumper en parkeersensoren in de winter: waarom ze ‘sneeuw’ en zout zien en hoe je de sensoren overzet naar een nieuwe bumper
Waarom parkeersensoren in de winter ook zonder obstakel piepen, wat een tuningbumper voor de sensoren verandert, of er sensorgaten in zitten, hoeveel lak er volgens fabrikanten op het membra...
16.10.2026
3
Alpine PS1 («Projet Spécial 1») werd A310 Vision: wat Alpine in Parijs liet zien
Het Alpine PS1-concept, aangekondigd als “Projet Spécial 1”, maakte op 12 oktober 2026 zijn debuut in Parijs als de A310 Vision: een 4,55 m lange tweezits coupé op het APP-platform met “pop-...
15.10.2026
13
Wat te doen als lading in de pickupbak nat wordt en van buiten zichtbaar is
Wat te doen als je lading in de laadbak van je pick-up nat wordt en van buitenaf zichtbaar is: spoor het lek op, controleer de afwateringen en kies een afdekking die je lading echt uit het z...
20.09.2026
68
Jaguar Type 01: eerste elektrische Jaguar van een nieuw tijdperk, in New York
Jaguar toonde op 6 oktober 2026 in New York de Type 01 — een elektrische vierdeurs grand tourer met 1 030 к.с., een 118 кВт·год-accu en een actieradius tot 720 км. We zetten techniek, interi...
11.10.2026
106
Nieuwe generatie Electric MOKE: strand-EV met dubbele actieradius
Op de Autosalon van Parijs 2026 werd de Electric MOKE Mk2 getoond: een 23,5 kWh-accu, tot 170 km WLTP-actieradius in plaats van circa 87 km, een aluminium carrosserie en een afgesloten bagag...
15.10.2026
11
Range Rover L405 in L460-stijl: facelift, verlichting en wat te monteren
Zo “kleed” je een Range Rover L405 om naar de look van de nieuwe L460: uiterlijke verschillen tussen de generaties, wat er in een facelift-kit zit, welke grilles en koplampen je los kunt mon...
29.09.2026
142
Achteropstap voor een bestelbus: wanneer heb je ’m echt nodig
Achteropstap voor een bus: wanneer je hem echt nodig hebt, welk model je kiest en hoe je fouten voorkomt met de compatibiliteit met trekhaak, sensoren en voertuiggeometrie.
08.09.2026
18
Winterafdekking voor personenauto: Megane III, Aveo T250, Lanos, Lacetti, Astra G, Passat B6, Santa Fe 2 — wat kiezen
Boven of onder, vóór of na de facelift: we leggen uit welke winterafdekking voor de radiateurgrille je moet kiezen voor Renault Megane III, Chevrolet Aveo T250, Daewoo Lanos, Chevrolet Lacet...
28.09.2026
12