Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands

Volkswagen Caddy 4 (2015–2020) — vernieuwde 2K-carrosserie met Euro 6-motoren en verbeterde veiligheid. Zo herken je hem ten opzichte van Caddy 3 en Caddy 5, welke motoren je het best kiest, wat Maxi anders maakt, wat je op de occasionmarkt moet controleren en hoe je de juiste accessoires kiest.
Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 1Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 2Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 3Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 4Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 5Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 6Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 7Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 8Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 9Volkswagen Caddy 4 (2015–2020): overzicht, verschillen met Caddy 3 en 5, wat te kopen tweedehands Foto 10

Volkswagen Caddy 4 is een compacte bestelwagen en minivan, die van 2015 tot 2020 werd geproduceerd in de fabriek in Poznań. Technisch gezien is het een ingrijpende update van de 2K-carrosserie van de Caddy 3 (2003–2015): een nieuwe voorzijde, interieur, Euro 6-motoren en veiligheidssystemen, terwijl de basis, de deuren en het glas hetzelfde bleven. De opvolger, Caddy 5 (vanaf 2020), is al een totaal andere auto op het MQB-platform. Hieronder lees je hoe je de drie generaties uit elkaar houdt, welke motoren de Caddy 4 had, wat je moet controleren op de occasionmarkt en hoe je accessoires kiest.

Inhoud

Hoe je Caddy 3, Caddy 4 en Caddy 5 van elkaar onderscheidt

Volkswagen nummerde de generaties van de Caddy als volgt: de derde — 2003–2015 (2K-carrosserie, met facelift eind 2010), de vierde — 2015–2020, de vijfde — vanaf 2020 (SB-carrosserie). In naslagwerken wordt de Caddy 4 soms de „tweede facelift van 2K” of 2K SA genoemd, vanwege de gedeelde basis met de Caddy 3. Voor het selecteren van onderdelen rekent men met vier perioden: 2004–2010, 2010–2015, 2015–2020 en 2020+.

ParameterCaddy 3Caddy 4Caddy 5
Jaren2003–2015 (facelift eind 2010)2015–2020vanaf 2020
Index, platform2K, componenten van Golf V en Touran2K (geüpdatet, 2K SA)SB, MQB
Lengte / wielbasis, mm≈4 405 / 2 6824 408 / 2 6824 501 / 2 755
Maxi: wielbasis, mm≈3 000 (vanaf 2007)≈3 000≈2 970
Laadvolume, m³3,2 / Maxi 4,23,2 / Maxi 4,23,3 / Maxi 4,0
Diesels1.9 TDI, 2.0 SDI; vanaf 2010 — 1.6 en 2.0 TDI (Euro 5)2.0 TDI 75–150 pk (Euro 6)2.0 TDI 75–122 pk met dubbele AdBlue-injectie
Benzine / gas1.6; vanaf 2010 — 1.2 TSI; 2.0 EcoFuel (methaan)1.0, 1.2, 1.4 TSI; 1.4 TGI (methaan)1.5 TSI 116 pk; TGI 130 pk
Achterveringbladverenbladverenschroefveren met Panhard-stang

Het makkelijkst is om de Caddy 4 van de Caddy 3 uit 2010–2015 te onderscheiden aan de voorkant: de vierde heeft koplampen met een duidelijke horizontale lijn die doorloopt in de grille, een andere bumper en een dakspoiler. Van opzij zijn ze bijna identiek.

Wat er in 2015 veranderde aan de Caddy 4

Volkswagen presenteerde de Caddy 4 in februari 2015, de Maxi-versie — op 4 maart 2015 in Genève. Er veranderden drie dingen.

  • Uiterlijk en interieur. Nieuwe koplampen, grille en bumper, dakspoiler, een nieuw dashboard met multimedia van 5–6,5 inch, betere materialen.
  • Motoren. Alle motoren zijn Euro 6: de 2.0 TDI-diesels kregen een SCR-katalysator met AdBlue-ureum, en er verscheen een driecilinder 1.0 TSI.
  • Veiligheid. Front Assist met automatisch stadsremmen tot 30 km/u, adaptieve cruise control ACC, Light Assist, Driver Alert, Park Assist, multicolisierem. Een deel daarvan is optioneel, dus controleer de specifieke auto.

De carrosserievarianten bleven zoals voorheen: bestelwagen, Kombi, de personenversie Caddy Life (5 of 7 zitplaatsen) en de stoer ogende Alltrack (vanaf 2015). In de jaren 2015–2020 produceerde Volkswagen 722 duizend Caddy 4’s.

Welke motoren werden in de Caddy 4 geleverd

  • 2.0 TDI — 75, 102, 122 en 150 pk. De meest voorkomende is 102 pk en 250 Nm; de 150 pk-variant heeft 340 Nm.
  • Benzine TSI — 1.2 met 84 pk, driecilinder 1.0 met 102 pk, 1.4 met 125–130 pk.
  • 1.4 TGI — 110 pk op methaan, verbruik 4,1 kg gas per 100 km; vanaf februari 2016 — met de gerobotiseerde DSG-transmissie.

Versnellingsbakken — handgeschakeld of gerobotiseerde DSG, die werd aangeboden bij krachtigere motoren. Vierwielaandrijving 4MOTION werd geleverd met de 2.0 TDI van 122 en 150 pk.

Waarin Caddy Maxi verschilt van de standaardversie

Bij de Maxi is de wielbasis 32 cm langer en de carrosserie 470 mm langer. De laadruimte van de bestelversie groeit van 3,2 naar 4,2 m³ (lengte 2 249 mm tegenover 1 779 mm), en de personen-MaxI met derde zitrij biedt tot 7 zitplaatsen en 530 l bagageruimte erachter. Voor de eigenaar is dit niet alleen belangrijk vanwege de inhoud: dakrails, side steps, wielkastlijsten, zijstrips en vloermatten voor de achterste rijen verschillen tussen de standaard wielbasis en de Maxi.

Wat je moet controleren bij de aankoop van een Caddy 4 met kilometers

De Caddy 4 werd meestal ingezet als bedrijfsauto, dus de staat hangt af van hoe hij is beladen. Volgens het TÜV-rapport en gegevens van Auto Bild zijn dit de zwakke punten:

  1. Ophanging van de achteras — veren, bladveren, silentblocks en assteunen al bij de eerste of tweede keuring, en bij zware belasting lijden ook de homokineten.
  2. Remmen — de schijven slijten snel; inspecteer ze rondom.
  3. Oliesporen op motor en versnellingsbak: bij de Caddy komt dit vaker voor dan bij andere Volkswagen-modellen.
  4. Achterlichten — in de Duitse keuringstatistieken krijgen ze kritiek in alle bouwjaren.
  5. 2.0 TDI-diesel — EGR-klep en roetfilter DPF, als de auto alleen in de stad reed; controleer foutcodes en het AdBlue-niveau.
  6. Servicecampagnes — onder de terugroepacties waren hoofdsteunen (2018) en zittingkussens (2019); controleer de VIN bij de dealer.

Over het algemeen is de auto betrouwbaar: in de pechstatistieken van ADAC staat de Caddy 4 in alle registratiejaren op goede posities. De meest evenwichtige keuze is de 2.0 TDI met 102 of 122 pk; de 1.0 TSI is geschikt voor de stad. Koop je een Caddy 3 uit 2010–2015 met 1.6 of 2.0 TDI, zoek dan uit of hij de serviceactie voor de EA189-motor (dieselgate) heeft gehad.

Waarom Caddy 5 beter is dan Caddy 4

De Caddy 5 werd getoond op 20 februari 2020, en kwam in de verkoop in het vierde kwartaal van 2020. Hij staat voor het eerst op het MQB-platform: 93 mm langer, 62 mm breder, wielbasis 2 755 mm, en achteraan in plaats van bladveren — schroefveren met Panhard-stang. Er zijn 19 rijassistentiesystemen, waaronder Travel Assist, een digitaal instrumentenpaneel en een scherm tot 10 inch, de luchtweerstand daalde van 0,33 naar 0,30, en het brandstofverbruik is volgens VW tot 12 % lager. De carrosserie is nieuw, daarom passen accessoires van de Caddy 4 er niet op — in de catalogus is er een aparte sectie voor.

Hoe je accessoires voor de Caddy 4 kiest

Op de pagina tuning voor Volkswagen Caddy 2015–2020 vind je alles voor de vierde generatie; voor de derde zijn er aparte secties Caddy 2010–2015 en 2004–2010, en voor de vijfde — Caddy vanaf 2020. Bepaal vóór je bestelt vier dingen:

  • Bouwjaar en voorzijde. Een auto uit 2015 kan zowel een Caddy 3 als een Caddy 4 zijn — vergelijk koplampen en grille met de foto’s op de productpagina.
  • Wielbasis.Dakrails voor de Caddy en side steps worden apart verkocht voor de standaard wielbasis en voor de Maxi.
  • Schuifdeur — één of twee. Dit bepaalt de wielkastlijsten en de set vloermatten.
  • Achterdeuren. Voor een achterklep en voor openslaande deuren zijn de afdeklijsten boven de nummerplaat en de spoilers verschillend.

Winddeflectoren voor de Caddy 2015–2020 zijn er als opzetmodellen met tape en als inbouwmodellen onder de rubberafdichting; voor deuren met elektrische ramen zijn opzetmodellen handiger. Over winterafdekkingen voor de grille van de Caddy 3 is er een apart artikel — boven, onder of allebei.

We leveren met Nova Poshta door heel Oekraïne.

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Veelgestelde vragen

De Caddy 4 werd geproduceerd van 2015 tot 2020 in de fabriek in Poznań (Polen). Hij werd in februari 2015 onthuld, de Maxi-versie in maart 2015 in Genève. Sinds 2020 werd hij opgevolgd door de Caddy 5 op het MQB-platform.
Het makkelijkst aan de voorkant: de Caddy 4 heeft nieuwe koplampen met een horizontale lijn die doorloopt in de grille, een andere bumper en een dakspoiler. Van opzij lijken de carrosserieën bijna hetzelfde, omdat de Caddy 4 een grondige update is van de 2K-carrosserie van de Caddy 3. Een auto uit 2015 kan dus beide zijn, dus vergelijk de foto van de voorkant.
De meest uitgebalanceerde optie is de 2.0 TDI met 102 of 122 pk. Als de auto alleen in de stad heeft gereden, controleer dan de EGR-klep, het roetfilter en het AdBlue-systeem. Voor de stad is de benzine 1.0 TSI met 102 pk geschikt. Kies DSG en 4MOTION-vierwielaandrijving alleen met een bevestigde onderhoudshistorie.
De wielbasis van de Maxi is 32 cm langer en de carrosserie 470 mm. Het laadvolume van de bestelwagen is 4,2 m³ tegenover 3,2 m³, de passagiersversie heeft tot 7 zitplaatsen. Dakrails, dorpels, wielkastverbreders en matten voor de achterste rijen verschillen voor de Maxi en de standaarduitvoering.
Nee. De Caddy 5 staat op een ander MQB-platform, is langer, breder en heeft een andere wielbasis, dus carrosseriedelen en accessoires worden apart gekozen voor 2020 en nieuwere modellen.
De achterophanging (veren, bladveren, assteunen), remschijven, oliesporen op de motor en versnellingsbak, de werking van de achterlichten en bij een diesel — de EGR-klep, het roetfilter en AdBlue. Controleer ook de VIN op openstaande serviceacties.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

Vierde generatie Renault Megane Estate stationwagen
In dit artikel staat de vierde generatie Renault Megane Estate centraal, die in 2016 publiek werd gepresenteerd. In de review lees je meer over de beschikbare motoropties, het brandstofverbr...
07.06.2019
5972
Nissan Pathfinder-crossover: faceliftmodificatie
In dit artikel maak je kennis met de belangrijkste specificaties van de vernieuwde Nissan Pathfinder-crossover. In de review lees je meer over de motorgegevens, het brandstofverbruik, de uit...
18.05.2019
2676
Middelgrote crossover Skoda Kodiaq
In deze review lees je meer over de kenmerken van de Skoda Kodiaq-crossover, die voor het eerst in 2016 aan het publiek werd getoond. Je vindt hier gegevens over afmetingen, specificaties va...
16.06.2019
6016
Review van de subcompacte minivan Nissan Note
In de beschrijving lees je de kenmerken van de nieuwste generatie subcompacte minivan Nissan Note. Het artikel geeft informatie over de uitrustingsspecificaties, afmetingen, brandstofverbrui...
29.05.2019
3243
Nissan Maxima: vernieuwde look voor het vlaggenschip sedanmodel
In dit artikel bespreken we de full-size sedan Nissan Maxima, die in 2018 een facelift kreeg. In de review lees je alles over de specificaties van de motor, het interieur, de afmetingen en h...
29.04.2019
4412
Review van de SsangYong Rexton: robuuste terreinwagen met ladderchassis
In deze review staat de body-on-frame SUV SsangYong Rexton centraal. Je leest alles over de uitrustingsniveaus, voorzieningen, buitenafmetingen, de specificaties van de gebruikte motoren en...
21.05.2019
5078
Premium compacte crossover Lexus NX
In deze review vind je de technische specificaties van de premium crossover Lexus NX. Je leest over de aandrijflijnen, afmetingen, prestaties, brandstofverbruik en meer.
21.05.2019
3980
Review van de compacte minivan Opel Meriva B
In deze review gaat het over de compacte MPV Opel Meriva B. In het artikel vind je informatie over de beschikbare motoren, het brandstofverbruik, de buitenafmetingen, de uitrustingsniveaus,...
22.05.2019
17699