Uw auto
Wissen
  • Universele producten
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Categorie
Producten tonen

Geely EX5 2026: complete review van Geely’s nieuwe wereldwijde elektrische crossover

Geely EX5 2026 — een complete обзор van de wereldwijde elektrische crossover: actieradius 430–450 km, snelladen, ruim interieur en nuances in uitrustingsniveaus.
Geely EX5 2026: complete review van Geely’s nieuwe wereldwijde elektrische crossover Foto 1

Geely EX5 2026 is een nieuwe 5-zits elektrische crossover van Geely, gemaakt niet voor een opvallende showroom, maar voor dagelijks gezinsgebruik. Hij heeft één elektrische motor vooraan met 160 kW en 320 N·m, een accu van 60,22 of 68,4 kWh afhankelijk van de markt, een officiële actieradius tot 430–450 km volgens WLTP en snelladen van 30–80% in ongeveer 20 minuten.

In essentie scoort de EX5 niet met een sportief karakter, maar met ruimte, uitrusting en comfort. Tegelijk is dit een nieuw wereldwijd model, waardoor naam, accu, topsnelheid, garantie en zelfs een deel van de uitrusting per land verschillen. Juist daarom is het belangrijk om niet alleen naar reclamecijfers te kijken, maar ook naar de praktische bruikbaarheid in het echte leven.

Model en zijn plek in de markt

De EX5 speelt in het segment van betaalbare elektrische gezinscrossovers. De logica is simpel: veel binnenruimte, nette prestaties, snel laden en een goede basisuitrusting, zonder sportieve pretenties. Voor stad, randgemeenten en gezinsritten is dat een raak gekozen positionering.

Voor wie hij geschikt is: wie een ruime EV wil met een stille cabine, een zachte vering en een veilig, voorspelbaar karakter. Voor wie niet: bestuurders die van een scherp stuurgevoel houden, vaak met volle belading over slechte wegen rijden of de maximale actieradius in de klasse verwachten.

Generatie en geschiedenis van het model

Vanaf 2026 heeft de EX5 één, de eerste generatie. Het model kwam in 2025 op de markt en werd Geely’s eerste wereldwijde elektrische crossover in dit format. In verschillende markten kom je hem tegen als Geely EX5, Geely E5 of Yinhe E5.

Dit is een belangrijk detail voor kopers: het concept van de auto is hetzelfde, maar uitrustingsniveaus en een deel van de technische gegevens verschillen per land. Bij het kiezen van een specifieke auto moet je dus niet alleen de modelnaam controleren, maar ook de lokale specificatie.

Motoren en transmissies

Er zijn geen benzine- of hybrideversies, dus cilinderinhoud is voor de EX5 niet van toepassing. Het model heeft één elektromotor, voorwielaandrijving en een eentraps transmissie, zoals bij de meeste EV’s in deze klasse. De fabrieksopgave voor de sprint is 0–100 km/u in 6,9–7,1 s afhankelijk van de versie; de topsnelheid ligt rond 175–180 km/u, eveneens afhankelijk van de markt.

Qua accu’s zijn er twee hoofdconfiguraties: 60,22 kWh en 68,4 kWh. De officiële WLTP-actieradius bedraagt 430–450 km, maar in de praktijk is de spreiding groter: in rustig stadsgebruik kunnen de cijfers dicht bij de opgave liggen, terwijl ze op de snelweg in de winter of bij hoge snelheid merkbaar lager uitvallen.

ParameterWat bekend is over de EX5 2026
Type aandrijflijnVolledig elektrisch
MotorEén elektromotor, cilinderinhoud niet van toepassing
Vermogen160 kW (218 pk)
Koppel320 N·m
AandrijvingVoorwielaandrijving
TransmissieEentraps reductiekast
Accu60,22 of 68,4 kWh afhankelijk van de markt
Actieradius430–450 km volgens WLTP
Acceleratie 0–100 km/u6,9–7,1 s
Laden30–80% in ongeveer 20 min aan een snellader; AC-laden afhankelijk van uitvoering en markt

Carrosserie, afmetingen en onderstel

De EX5 heeft een carrosserielengte van 4615 mm, een breedte van 1901 mm en een hoogte van 1670 mm, met een wielbasis van 2750 mm. Dat levert veel ruimte in het interieur op en maakt de auto praktisch voor gezinnen. De bagageruimte is 461 l in standaardconfiguratie en tot 1877 l met de tweede zitrij neergeklapt.

De bodemvrijheid bedraagt 173 mm onbeladen en 145 mm beladen. Voor stad, stoepranden en normale onverharde wegen is dat voldoende, maar de EX5 doet zich niet voor als terreinwagen. Het onderstel is op comfort afgestemd: bij lage en middelhoge snelheden rijdt hij soepel, maar in snelle bochten merk je rolneiging en het stuur geeft niet veel feedback.

Carrosserie- en praktische gegevensWaarde
Afmetingen4615 × 1901 × 1670 mm
Wielbasis2750 mm
Bodemvrijheid173 mm onbeladen, 145 mm beladen
Bagageruimte461 l / 1877 l
Rijklaar gewicht1715–1765 kg afhankelijk van de versie
Wielen18 of 19 inch afhankelijk van uitvoering
Draaicirkel10,8 m

Interieur, comfort en veiligheid

Het interieur is een van de belangrijkste troeven van de EX5. Er is veel ruimte op de tweede rij, veel kleine opbergvakken, en bij sommige uitvoeringen kunnen de voorstoelen bijna vlak worden neergeklapt. Het centrale scherm van 15,4 inch is groot en functioneel, maar precies hier zit ook een zwak punt: er zijn te veel functies aan het touchscreen gekoppeld en er zijn weinig fysieke knoppen.

Qua comfort staat de auto er sterk voor: een stille cabine, warmtepomp, goede basisuitrusting en in hogere versies een head-up display en een krachtig audiosysteem. Op veiligheid is het formeel allemaal in orde: 5 sterren in Europese en Australische programma’s. Maar dat betekent niet dat het rapport zonder kanttekeningen is: in de details van de crashtests zijn er nuances rond bepaalde belastingszones en elementen van de carrosseriestructuur.

Dagelijks gebruik

In de stad heeft de EX5 een sterk pakket aan eigenschappen: een rustige respons op het pedaal, comfortabele vering, goed zicht, stille loop en voldoende prestaties voor het verkeer. Voor de dagelijkse routine zijn ook zaken handig zoals het voeden van externe apparaten, wat van pas kan komen op trips of tijdens recreatie.

Bij langere ritten is het belangrijkste om de actieradius realistisch in te schatten. De officiële 430–450 km WLTP is geen gegarandeerde praktijkwaarde op de snelweg. Als je route vaak op hoge snelheid wordt gereden, is het logischer om naar de versie met de grotere accu te kijken. Controleer ook de lokale software van assistentiesystemen en de app: een deel van de gebruikers klaagt juist over opdringerige waarschuwingen en de werking van connected services.

Sterke en zwakke punten

De EX5 heeft een heel duidelijk profiel: een comfortabele, goed uitgeruste elektrische gezinscrossover, maar niet voor wie rijden om de emotie zoekt. Hieronder kort wat dat betekent voor de eigenaar.

PlusWat dit oplevert voor de eigenaarMinWat dit in de praktijk betekent
Ruim interieur en grote tweede zitrijHandig voor gezin, kinderzitjes en dagelijkse rittenBagageruimte is groot, maar geen record in de klasseVoor aankoop is het de moeite waard om het volume met directe concurrenten te vergelijken als je vaak veel spullen vervoert
Goede basisuitrustingMinder noodzaak om bij te betalen voor essentiële optiesVeel functies zitten verstopt in het schermNiet iedereen vindt klimaatbediening en secundaire functies via menu’s prettig
Comfortabele vering en stille cabinePrettig dagelijks rijden in stad en randgebiedRijeigenschappen zonder ‘fun-factor’Op bochtige wegen voelt de EX5 niet lichtvoetig of heel precies
Snel laden en nette prestatiesDe auto voelt niet traag aan en laadstops zijn niet te langActieradius is niet de beste in het segmentVoor frequente snelwegritten moet je laadstops nuchter plannen
Hoge veiligheidsscoreSterk argument voor een gezinsautoAssistentiesystemen kunnen opdringerig zijnSommige waarschuwingen wil je direct na aankoop herinstellen

Tuning en accessoires

Voor de EX5 is niet vermogens-tuning, maar praktische uitrusting logisch. Dit is een elektrische crossover met voorwielaandrijving en al voldoende standaardvermogen, dus decoratief plastic toevoegen of grotere wielen monteren dan de fabrieksmaat is een twijfelachtig idee: je kunt comfort en actieradius verliezen. Het is veel verstandiger om te denken aan bescherming van het interieur, een schone kofferbak en reisscenario’s.

Als de auto dagelijks wordt gebruikt, zijn vloermatten en kofferbakbescherming meestal de eerste aankopen. Als er vakanties, sport of kinderuitrusting gepland zijn, dan wordt het interessant om naar dakoplossingen te kijken. Zo’n aanpak is voor de EX5 het meest logisch: eerst functionaliteit, daarna decor.

Wat te bekijken voor dit model

  • EVA-matten voor het interieur — een praktische keuze voor dagelijks stadsgebruik, vooral als kinderen vaak instappen of als er ’s winters veel vocht en vuil in de auto komt.
  • Rubberen matten voor de kofferbak — handig als er een kinderwagen, boodschappentassen, laadkabels of spullen voor uitstapjes buiten de stad meegaan.
  • Dakrails — zinvol voor wie de crossover wil voorbereiden op een dakkoffer, fietsen of andere toeristische lading.

Conclusie

De Geely EX5 2026 oogt als een sterke, rationele keuze voor wie een ruime, stille en goed uitgeruste elektrische crossover zoekt zonder sportieve ambities. Sterke punten zijn het interieur, comfort, uitrusting, veiligheid en een nette laadsnelheid; zwakke punten zijn de afhankelijkheid van het touchscreen, het minder levendige stuurgedrag en een actieradius die je zonder zelfbedrog moet inschatten.

Controleer vóór aankoop zeker de specifieke marktversie: accu, garantie, laadpoort, laadsnelheid en uitrustingslijst. Dit artikel is gebaseerd op echte praktijk bij selectie, ervaring met accessoires en realistische gebruiksscenario’s van een elektrische gezinscrossover, niet op marketingformuleringen.

Voor- en nadelen

  • Ruim interieur en een grote tweede rij maken de EX5 handig voor het gezin, kinderzitjes en dagelijkse ritten.

  • De comfortabele ophanging en het stille interieur passen goed bij de stad en buitenwijken, waar rust en een soepele rijervaring belangrijk zijn.

  • Snel laden van 30–80% in ongeveer 20 minuten verkort de pauzes onderweg en maakt de auto praktischer in dagelijks gebruik.

  • De goede standaarduitrusting en hoge veiligheidsscore voegen waarde toe zonder dat je meteen veel opties hoeft bij te kopen.

  • De normale dynamiek voor dit segment zorgt ervoor dat je zonder problemen met het stadsverkeer mee kunt en de auto niet als traag ervaart.

  • De actieradius lijkt niet de sterkste troef in zijn klasse, en op de snelweg, in de winter of bij hoge snelheid neemt die merkbaar af.

  • De afstelling van het rijgedrag is niet bepaald sportief: in snelle bochten is er overhellen merkbaar, en het stuur geeft weinig feedback.

  • Veel functies zijn gekoppeld aan het touchscreen, waardoor de bediening van de klimaatregeling en secundaire instellingen tijdens het rijden onhandig kan zijn.

  • Assistenten en connected services in bepaalde marktversies kunnen te opdringerig zijn, en dat zal waarschijnlijk na aankoop opnieuw moeten worden ingesteld.

Dit materiaal is voorbereid met behulp van AI-tools voor onderzoek, structurering en het maken van een eerste concept. De feitencontrole, redactie, deskundige beoordeling en definitieve goedkeuring zijn uitgevoerd door Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Veelgestelde vragen

Volgens WLTP wordt 430–450 km opgegeven, maar de werkelijke actieradius hangt af van snelheid, weer en route. In de stad kunnen de cijfers dicht bij de officiële liggen, terwijl op de snelweg in de winter de actieradius merkbaar kleiner zal zijn.
Voor dit model zijn er twee hoofdconfiguraties van de batterij: 60,22 kWh en 68,4 kWh. Welke precies wordt geleverd, hangt af van de markt.
Aan een snellaadstation duurt laden van 30 tot 80% ongeveer 20 minuten. De laadtijd met wisselstroom hangt af van de uitvoering en de markt.
De crossover heeft één voorste elektromotor met een vermogen van 160 kW en een koppel van 320 N·m. De acceleratie van 0–100 km/u duurt ongeveer 6,9–7,1 seconden, en de topsnelheid ligt rond 175–180 km/u.
De afmetingen van het model zijn 4615 × 1901 × 1670 mm, en de wielbasis is 2750 mm. De bagageruimte heeft 461 l in normale stand en tot 1877 l met de tweede zitrij neergeklapt.
In het interieur is veel ruimte, vooral op de tweede rij, en er zijn veel vakken voor kleine spullen. In de hogere uitvoeringen kunnen de voorstoelen bijna helemaal vlak worden neergeklapt, en het interieur zelf is stil en gericht op comfort.
Meestal worden als nadelen genoemd dat veel functies via het touchscreen worden bediend, de niet al te spannende wegligging en de actieradius die op de snelweg lager kan uitvallen dan de officiële waarde. Ook hebben sommige gebruikers opmerkingen over de werking van de assistenten en connected services.
De EX5 heeft een bodemvrijheid van 173 mm zonder belasting en 145 mm met belasting, dus voor de stad, stoepranden en normale onverharde wegen is dat voldoende. Maar dit is geen terreinwagen, en voor kapotte wegen met volledige belading is hij niet gemaakt.

Vergelijkbare artikelen en nieuws over autotuning en auto’s

Achteropstap voor een bestelbus: wanneer heb je ’m echt nodig
Achteropstap voor een bus: wanneer je hem echt nodig hebt, welk model je kiest en hoe je fouten voorkomt met de compatibiliteit met trekhaak, sensoren en voertuiggeometrie.
08.09.2026
18
Tast strooizout chromen sierlijsten aan? Chroom onderhouden in de winter
Zout en dooimiddelen slopen chroom niet in één dag, maar kunnen in één seizoen roestpuntjes op RVS en vlekken of blaasjes op verchroomd kunststof achterlaten. We leggen de materiaalverschill...
27.09.2026
40
Wat je op de BMW X6 G06 kunt monteren na aankoop voor een agressievere look
Wat je op een BMW X6 G06 na aankoop zet voor een agressievere look: wielen, lagere stance, zwarte grille en aero-delen. De volgorde van upgrades die het silhouet echt veranderen.
21.08.2026
161
Upgradepakket voor Ford Ranger 2011-2022 voor hardtop en werk
Upgradepakket voor Ford Ranger 2011-2022 met gesloten laadbak: bescherming, hardtop of roll cover, achterklepslot en ladingfixatie voor dagelijks werk zonder rommel.
08.08.2026
176
Wieldoppen kiezen: kunststof, RVS of aerodynamisch?
Hoe kies je wieldoppen: vergelijking van kunststof, roestvrij staal en aerodynamische ontwerpen. Wat is het beste voor in de stad, op de snelweg en voor een EV.
23.09.2026
11
Review Toyota Sienna (4e generatie): gezinsminivan voor lange ritten
Review van de Toyota Sienna van de 4e generatie: een ruime hybride minivan voor het gezin, lange ritten en lager brandstofverbruik. Pluspunten, afmetingen, interieur en aandachtspunten bij a...
21.09.2026
244
Wat monteer je op een Volkswagen T5 Transporter voor snelweg, steenslag en frontbescherming
Wat je op een Volkswagen T5 Transporter monteert voor snelwegkilometers, stenen en bescherming van de voorkant: banden, lift en bodembescherming. Praktische keuze zonder extra gewicht of sie...
02.09.2026
43
Praktische upgrade voor Toyota RAV4 2019+ voor regen, modder en snelweg
Praktische upgrade voor Toyota RAV4 2019+ voor regen, modder en snelweg: banden, matten, spatlappen en carrosseriebescherming. Wat zet je eerst erop—en wat is het geld niet waard.
10.08.2026
289